Yönetim Kurulu


Paddy Padmanathan

Chief Executive Officer and President

35 yılı aşkın profosyonel iş deneyime sahip Paddy Padmanathan, inşaat mühendisliği lisans diplomasına sahip olup ACWA Power'a 2006 yılında CEO olarak katılmıştır.

Paddy kariyerine sonradan Başkan yardımcısı olarak hizmet vereceği küresel mühendislik ve inşaat şirketi Black & Veatch (önceki adıyla John Burrow and Partners)' da başladı. Kendisinin BAE, Cezayir, Botsvana, Zambia ve Svaziland ülkelerinde çalışmaları olmuştur.

Paddy Padmanathan Manchester Üniversitesi'nden mühendislik eğitimi almış olup halihazırda bir çok su ve enerji şirketinin yönetim kurulunda görev yapmaktadır.

David W. Crane

Yönetim Kurulu Üyesi

David Crane, ACWA Power Yönetim Kurulu Üyesidir, ayrıca ACWA Power'ın Türkiye'deki iştiraki ACWA Güç ve ACWA Holding'in Direktörü'dür. ACWA Power'da çalışmaya başlamadan önce, Crane, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük özel sektör enerji şirketi olan NRG Energy and NRG Yield'de Başkan ve CEO olarak görev yaptı. Crane'in idaresi altındaki NRG, ABD Climate Action Partnership'in önemli bir üyesiydi. Crane, International Power'da CEO ve İcra Direktörü, Lehman Brothers şirketinin Küresel Enerji bölümünde ise Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Crane, Lehman Brothers'ta gelişmekte olan pazarlardaki Küresel Enerji iş biriminden sorumluydu.

Mohsen A. Khalil

Yönetim Kurulu Üyesi

Muhsin A. Khalil gelişen piyasalarda ve özellikle telekom, bilgi teknolojileri, altyapı sistemleri ve Cleantech alanında uzmanlık sahibidir. Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Dünya Bankası'nda uzun bir süre üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Son olarak, 2011 yılı sonuna kadar IFC bünyesinde İklimlendirme Sektörü Grubu Küresel Başkanı olarak tüm endüstri kolları ve bölgelerde çevreci yatırımların ve danışmanlık aktivitelerinin geliştirilmesi alanında çalışmarda bulunmuştur. Sayın Khalil, bir çok şirkette ve çeşitli evrelerdeki yatırım fonlarında yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Rajit Nanda

Yatırımlar Baş Direktörü

Rajit Nanda, şu anda ACWA Power'ın Yatırımlar Baş Direktörü olarak görev yapmaktadır ve yeni-iş geliştirme, şirket satın alma ve elden çıkarma, yasal, kurumsal ve proje finansmanı gibi çok işlevli becerileri bir araya getirerek şirketin global düzeyde büyümesinden sorumludur. Rajit Nanda, Umman, Suudi Arabistan, Ürdün, Bahreyn, Vietnam, Fas, Mısır, Türkiye, Güney Afrika, Mozambik gibi çeşitli ülkelerde bir dizi IPP/IWPP'lerin geliştirilmesi ve yapılandırılmasını yönetmiştir ve şu anda Körfez İşbirliği Konseyi Arap Ülkeleri, Türkiye, Ürdün, Kuzey Afrika ve Afrika'nın güney kesiminde ACWA Power'ın hızlı bir biçimde uluslararası düzeyde büyümesini yönetmektedir. Rajit Nanda, ayrıca Ürdün ve Umman gibi ülkelerde ACWA Power için çeşitli şirket satın alımları başlatmış ve yönetmiştir. 2009 yılında ACWA Power'daki görevine başlamadan önce, Engie şirketinin (eski adıyla GDF Suez) Orta Doğu, Asya ve Afrika bölgesinde Bölge Finans Direktörü olarak görev yapmıştır.

Lucas Hautvast

İşletmeler Direktörü, Uluslararası Varlıklar (Non-Saudi)

Lucas Hautvast, kurumsal strateji ve Suudi Arabistan dışındaki (Uluslarası Operasyonlar Direktörü olarak) işletme fazında olan konvansiyonel varlıklardan sorumludur. ACWAPower'a katılmadan önce Engie'de 16 yıl boyunca Avrupa, Asya  ve Ortadoğu'da çeşitli görevlerde çalışmış olup son olarak, Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Bölgeleri'nden sorumlu CEO olarak görev almıştır. Serbest piyasa, ikili anlaşmalar, strateji, birleşme ve satınalma ve organizasyonel yönetim alanlarında uzmanlık sahibi olup ACWAPOWER bünyesindeki farklı grup şirketleri'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir.

Tom Werner Teerlynck

İş Geliştirme Direktörü

Tom Teerlynck, ACWA Power'ın Türkiye ve Fas İş Geliştirme Direktörü'dür. 1998 yılından bu yana enerji sektöründe aktif bir şekilde görev alan Teerlynck, daha önce Engie şirketi ve Abu Dabi Ulusal Enerji Şirketi'nde (TAQA) görev almıştır. Teerlynck, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Afrika'da gelişmemiş ve terk edilmiş endüstri bölgelerinde enerji ile ilgi birçok geliştirme projesinin yanı sıra birleşme ve satın alma işlemlerinde görev almıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Onaylıyorum