Yönetim Kurulu


Mohammad Abdullah Abunayyan

Yönetim Kurulu Başkanı

Mohammad A. Abunayyan, Abunayyan Holding Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve bir dizi yöneticilik pozisyonunun yanı sıra National Agriculture Development Company ve Saudi Research and Marketing Group gibi pek çok şirkette Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi olarak görev yapmaktadır.

David W. Crane

Yönetim Kurulu Üyesi

David Crane, ACWA Power Yönetim Kurulu Üyesidir, ayrıca ACWA Power'ın Türkiye'deki iştiraki ACWA Güç ve ACWA Holding'in Direktörü'dür. ACWA Power'da çalışmaya başlamadan önce, Crane, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük özel sektör enerji şirketi olan NRG Energy and NRG Yield'de Başkan ve CEO olarak görev yaptı. Crane'in idaresi altındaki NRG, ABD Climate Action Partnership'in önemli bir üyesiydi. Crane, International Power'da CEO ve İcra Direktörü, Lehman Brothers şirketinin Küresel Enerji bölümünde ise Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Crane, Lehman Brothers'ta gelişmekte olan pazarlardaki Küresel Enerji iş biriminden sorumluydu.

Mohsen A. Khalil

Yönetim Kurulu Üyesi

Muhsin A. Khalil gelişen piyasalarda ve özellikle telekom, bilgi teknolojileri, altyapı sistemleri ve Cleantech alanında uzmanlık sahibidir. Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Dünya Bankası'nda uzun bir süre üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Son olarak, 2011 yılı sonuna kadar IFC bünyesinde İklimlendirme Sektörü Grubu Küresel Başkanı olarak tüm endüstri kolları ve bölgelerde çevreci yatırımların ve danışmanlık aktivitelerinin geliştirilmesi alanında çalışmarda bulunmuştur. Sayın Khalil, bir çok şirkette ve çeşitli evrelerdeki yatırım fonlarında yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Rajit Nanda

Yatırımlar Baş Direktörü

Rajit Nanda, şu anda ACWA Power'ın Yatırımlar Baş Direktörü olarak görev yapmaktadır ve yeni-iş geliştirme, şirket satın alma ve elden çıkarma, yasal, kurumsal ve proje finansmanı gibi çok işlevli becerileri bir araya getirerek şirketin global düzeyde büyümesinden sorumludur. Rajit Nanda, Umman, Suudi Arabistan, Ürdün, Bahreyn, Vietnam, Fas, Mısır, Türkiye, Güney Afrika, Mozambik gibi çeşitli ülkelerde bir dizi IPP/IWPP'lerin geliştirilmesi ve yapılandırılmasını yönetmiştir ve şu anda Körfez İşbirliği Konseyi Arap Ülkeleri, Türkiye, Ürdün, Kuzey Afrika ve Afrika'nın güney kesiminde ACWA Power'ın hızlı bir biçimde uluslararası düzeyde büyümesini yönetmektedir. Rajit Nanda, ayrıca Ürdün ve Umman gibi ülkelerde ACWA Power için çeşitli şirket satın alımları başlatmış ve yönetmiştir. 2009 yılında ACWA Power'daki görevine başlamadan önce, Engie şirketinin (eski adıyla GDF Suez) Orta Doğu, Asya ve Afrika bölgesinde Bölge Finans Direktörü olarak görev yapmıştır.

Lucas Hautvast

İşletmeler Direktörü, Uluslararası Varlıklar (Non-Saudi)

Lucas Hautvast, kurumsal strateji ve Suudi Arabistan dışındaki (Uluslarası Operasyonlar Direktörü olarak) işletme fazında olan konvansiyonel varlıklardan sorumludur. ACWAPower'a katılmadan önce Engie'de 16 yıl boyunca Avrupa, Asya  ve Ortadoğu'da çeşitli görevlerde çalışmış olup son olarak, Ortadoğu, Güney Asya ve Afrika Bölgeleri'nden sorumlu CEO olarak görev almıştır. Serbest piyasa, ikili anlaşmalar, strateji, birleşme ve satınalma ve organizasyonel yönetim alanlarında uzmanlık sahibi olup ACWAPOWER bünyesindeki farklı grup şirketleri'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir.

Mustafa Oral

Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Oral, ACWA Power'ın Türkiye'deki iştiraki ACWA Güç'te Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Üniversiteden mezun olduktan sonra bankacılık sektöründe 6 yıl boyunca, özellikle kurumsal finans ve borsa alanında çalışmıştır. 1998'den bu yana başta konut, otel ve endüstriyel yapılar olmak üzere tüm bina çeşitlerinde uzman 50 yıllık bir aile şirketi olan İnsat adlı inşaat şirketinin ortağı ve genel müdürüdür. İnsat, yurt içinde tanınan bir şirket olmakla birlikte özellikle Suudi Arabistan ve Rusya'da geniş bir yurt dışı tecrübesine sahiptir. Grup içinde ayrıca bir beton şirketi, bir proje yönetimi ve mimarlık şirketi ile gayrimenkul yatırım şirketi bulunmaktadır.

Tom Werner Teerlynck

İş Geliştirme Direktörü

Tom Teerlynck, ACWA Power'ın Türkiye ve Fas İş Geliştirme Direktörü'dür. 1998 yılından bu yana enerji sektöründe aktif bir şekilde görev alan Teerlynck, daha önce Engie şirketi ve Abu Dabi Ulusal Enerji Şirketi'nde (TAQA) görev almıştır. Teerlynck, Asya, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Afrika'da gelişmemiş ve terk edilmiş endüstri bölgelerinde enerji ile ilgi birçok geliştirme projesinin yanı sıra birleşme ve satın alma işlemlerinde görev almıştır.